טיפים והמלצות שכדאי לקבל ממשרד עורך דין מיסים

חובת תשלום מיסים מוטלת על כספים רבים שיוצאים מכיסנו או נכנסים אליו. לאור זאת, תחום דיני המיסים מגוון ורחב ומכיל פרטים משפטיים רבים. מאמר זה יתמקד בנושאים: "מס רכישה" ו"החזרי מס לשכירים". נסקור ב"קליפת אגוז" את הנושאים ונביא טיפים והמלצות שכדאי לקבל ממשרד עורך דין מיסים בנושאים אלו.

מס רכישה – מהו?

כל רכישת דירה החל מסכום מסוים חייבת במס. להלן מדרגות מס רכישה הרלוונטיות לרוכשי דירה ראשונה בין התאריכים 21.2.11 ועד לסוף שנת 2012.

1. עד לסכום של 1,350,000 ₪ – על החלק של שווי הדירה עד לסכום של 1,350,000 ₪ – לא ישולם מס כלל.

2. מסכום של 1,350,000 ₪ ועד 1,601,210 ₪ – על החלק של שווי הדירה מסכום של 1,350,000 ₪ ועד 1,601,210 ₪ – ישולם מס לפי חישוב של 3.5%.

3. מסכום של 1,601,210 ₪ ומעלה – על החלק של שווי הדירה מסכום של 1,601,210 ₪ ומעלה – ישולם מס לפי חישוב של 5%.

לרוכשי דירה שנייה באותם תאריכים, סכומי הרכישה בגינם יש לשלם מס נמוכים יותר, כמו גם המס שהם נדרשים לשלם:

1. עד מיליון ש"ח – על החלק של שווי הדירה עד לסכום של מיליון ₪ – ישולם מס לפי חישוב של 5%.

2. מסכום של מיליון ₪ ועד 3 מיליון ₪ – על החלק של שווי הדירה מסכום של מיליון ₪ ועד 3 מיליון ₪ – ישולם מס לפי חישוב של 6%.

3. מסכום של 3 מיליון ₪ ומעלה – על החלק של שווי הדירה העולה על 3 מיליון ₪ – ישולם מס לפי חישוב של 7%.

אילו טיפים ניתן לקבל מעורך דין מיסים כדי להפחית את מס הרכישה?

ראשית, לפי תקנות מס רכישה ישנם גופים וסקטורים מסוימים הזכאים להנחה או פטור מלא ממס רכישה, בין היתר: נכים, נפגעי פעולות איבה ועולים חדשים.

כמו כן, במידה ומדובר ברכישת דירה שנייה, מומלץ קודם לכן למכור את הדירה הראשונה אם אין בה צורך.

בנוסף, עסקאות ללא תמורה, דהיינו: מתנות, לקרובי משפחה מסוימים, חייבות במס רכישה מופחת.

מומלץ להתייעץ עם עורך דין מיסים לפני כל רכישת דירה, על-מנת לקבל המלצות ספציפיות לפי נסיבות המקרה.

החזרי מס לשכירים – כיצד? ומהן המלצות משרד עורך דין מיסים בנושא?

אם הינך מועסק כשכיר במשק ישנו סיכוי גבוה שמגיע לך החזרי מס. רוב מוחלט של השכירים המגישים בקשה להחזרי מס נמצאים זכאים לכך. הסיבה לכך היא שהם אינם חייבים בהגשת דו"ח שנתי, אלא המס מנוכה ממשכורתם החודשית. להלן נביא מקרים נפוצים בהם מגיעים לשכירים החזרי מס והמלצות משרד עורך דין מיסים בנושא:

1. קיצוץ בשכר או שינוי מקום עבודה – מדובר בפרמטרים שעשויים להשפיע על מדרגות המס הרלוונטיות של השכיר, ולכן סביר להניח שהוא יהיה זכאי להחזרי מס.

2. היעדרות ממקום העבודה בחודשים מסוימים – חישוב המס מבוצע על בסיס שנתי. לכן אם היו חודשים בהם השכיר לא עבד, ייתכן והם לא נלקחו בחשבון בחישוב המס. כך בחישוב ממוצע המשכורת על בסיס שנתי יכול להימצא שמגיעים לו החזרי מס.

3. שינויים בגובה המשכורת החודשית – אם במהלך שנת העבודה שונתה המשכורת של השכיר, ייתכן וימצא כי הממוצע של השכר החודשי לפי חישוב כלל שנתי נמוך יותר מגובה השכר המחויב במס.

בנוסף לאמור לעיל, במקרים מסוימים זכאי שכיר ל"נקודות זיכוי" בתשלום המס, וביתן היתר במקרים הבאים: שינויים במצב המשפחתי, תשלום מזונות, משפחה חד-הורית, עולים חדשים, חיילים משוחררים, תרומות למוסדות והפסדים בבורסה. אם אחד ממקרים אלו חל עליכם התייעצו עם עורך דין מיסים כיצד עליכם לפעול.

סיכום

במאמר זה סקרנו "על קצה המזלג" את נושאי מס רכישה והחזרי מס לשכירים. מומלץ להתייעץ עם עורך דין מיסים מנוסה ומומחה בתחום לגבי כל תשלום מס, או כל עסקה שחייבת בעיקרון בתשלום מס.

עו"ד סיני:  "אי אפשר בלי רישיון נהיגה! לכן אני נלחמת עבור כל לקוח שלי, בין אם מדובר בעבירת תעבורה קלה או חמורה. מניסיוני, כשנאשמים בעבירות תעבורה דואגים לייצוג משפטי, הם זוכים בדרך כלל לתוצאה הרבה יותר טובה עבורם".

עו"ד מיכל סיני מייצגת בהצלחה כ 10 שנים, נאשמים בעבירות תעבורה. בעלת ניסיון רב בניהול תיקים בבתי המשפט בתעבורה וכן בניהול משא ומתן מול התביעה המשטרתית. 

פנייה לייעוץ אישי ללא התחייבותכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: מטוס.


אין באמור לעיל ובאתר נהיגה בשכרות משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר נהיגה בשכרות לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר נהיגה בשכרות עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד מיכל סיני

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: מטוס.
פרטי יצירת קשר:

עו"ד מיכל סיני
רחוב יגיע כפים 2,
בית פיילוט, קומה ב'
ת"א 6777886

טלפון: 077-9974772


לייעוץ והכוונה חייג:

077-9974772


מידע חשוב נוסף