נהיגה בשכרות
נהיגה בשכרות
פנייה לייעוץ אישי  פרטי יצירת קשר:

  יגיע כפיים 2, בית פיילוט

  ת”א, מיקוד: 6777886

  טלפון: 077-8041969

  מדיניות הפרטיות

  הצהרת נגישות

  מידע חשוב נוסף

  כמה מותר לשתות ולנהוג? (כוס יין זה בסדר?)

  ברור לכל כי נהיגה בשכרות היא אסורה ומסוכנת ואין עוררין על כך שאדם שנתפס נוהג בשכרות עובר עבירה פלילית וייענש על כך בחומרה. לכן, סביר להניח כי רוב מוחלט של הנהגים אינו מעוניין לבצע עבירה ולנהוג בשכרות.

  כמה מותר לשתות ולנהוג? (כוס יין זה בסדר?)

  אך למרות זאת, קורה לא פעם שאדם ששתה מעט בוחר לעלות על ההגה ולנסוע כיוון שאינו חווה השפעה של האלכוהול על התפקוד שלו. במקרים אלה כאשר אותו הנהג נעצר על ידי שוטר לבדיקת ינשוף לפי רוב הוא יהיה מופתע מהתוצאה שיקבל.

  תוכן עניינים

  ישנה סברה מקובלת ששתייה של כוס יין אחת זה בסדר ולא מהווה עבירה על החוק. הבעיה הטמונה בכך היא שלא ניתן לכמת בדיוק את הכמות המותרת מכל סוג משקה, זאת מהסיבה הפשוטה שכמות האלכוהול וסוגו אינם הגורם המשפיע היחיד.

  למשקלו של הנהג, למינו, לגילו, לקצב לחילוף החומרים שלו ולמזון שאכל באותו היום יש השפעה רבה על המידה שבה נספג האלכוהול בדמו. על כן גם אם יעצרו על ידי שוטר שני בני אדם ששתו יין מאותו הסוג ובאותה כמות אין זה וודאי שיקבלו שניהם את אותה התוצאה במסגרת בדיקת ינשוף. האחד יכול שיהיה שיכור והאחר פיקח ועומד ברף שהציב החוק.

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   הכמות האסורה בחוק

   בחוק קיימת הבחנה בין נהגים חדשים/צעירים לבין נהגים ותיקים ומנוסים.

   • נהג ותיק ומנוסה – לפי החוק אסור שרמת האלכוהול של נהג ב 100 מיליליטר דם תעלה על 50 מיליגרם אלכוהול או 240 מיליגרם בתוצאה של בדיקת ינשוף.
   • נהג חדש/צעיר – לפי החוק אסור שרמת האלכוהול של נהג ב 100 מיליליטר דם תעלה על 10 מיליגרם אלכוהול.

   נהג בעל משקל גוף נמוך עלול להיות מוגדר כשיכור גם לאחר שתייה של כוס יין אחת בלבדכמה זמן לאחר שתיית האלכוהול מותר לנהוג?

   לשאלה זו אין תשובה חד משמעית. באופן כולל ניתן לומר שישנם מספר נתונים כללים שבעזרתם ניתן להבחין בהשפעות הצפויות של השתייה על גופו של הנהג:

   1. משקל גופו של הנהג– נהג בעל משקל גוף נמוך עלול להיות מוגדר כשיכור גם לאחר שתייה של כוס יין אחת בלבד, לעומת נהג בעל משקל גוף גבוה יותר שהסיכון שימצא שיכור אחרי כוס יין אחת הוא נמוך יותר.
   2. צריכת האלכוהול של הנהג בשגרה– באם הנהג צורך אלכוהול בקביעות גופו יצליח לפרק את האלכוהול במהירות רבה יותר ונוכחות האלכוהול בדם תתפוגג מוקדם יותר. לעומת נהג שאינו צורך אלכוהול בדרך כלל.
   3. שתיה על בטן ריקה/מלאה– באם הנהג שתה ולא אכל לפני כן, סביר להניח שהוא ישתכר מהר יותר. בשונה מאדם ששתה לאחר שאכל והאלכוהול יתפרק וייספג בקלות רבה יותר בגופו.

   בכל מקרה, רצוי להמתין בין שלוש לחמש שעות לפני העלייה על ההגה. ובמהלך ההמתנה להרבות בשתייה של מים שתזרז ותסייע בספיגת האלכוהול בדם.

   *אין בתוכן של פורטל נהיגה בשכרות LFMS משום חוות דעת משפטית או תחליף לייעוץ משפטי; המסתמך על התוכן עושה זאת באחריותו האישית.

   לייעוץ והכוונה חייג: 077-8041969
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף